YOUTUBE KANALI AÇARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Son zamanların en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan YouTube, tüm dünya genelinde yer alan videolara ulaşmak için kullanılmaktadır. Pek tabii bu sayede en popüler mesleklerden bir tanesi de Youtuber olmak olmuştur. YouTube kanalı sizin isteğinize bağlı olarak yönlendirebileceğiniz içerikler olabilir.

YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Bunun için öncelikle Google hesabınızın olması gerekmektedir. Ya da bunun yerine e-postanız ile açılmış Yandex, Microsoft kayıtlarınızda olabilir. Sağ üst kısımda yer alan Google uygulamaları butonuna tıklayın. Ardından YouTube logosuna tıklayarak YouTube hesabına giriş yapılır. Giriş yapıldığında kanal oluştur seçeneği seçilir. Kanal oluştururken kendi adınız ya da özel bir ad seçilir. Hemen ardından profil resmi, profil açıklaması ve sosyal medya hesapları eklenir. Kaydedilerek işlem sonlandırılır. Sizin yerinize tüm hesap işlemlerinizi yönlendirecek alanında uzman kişiler için Sosyal Adresim sayfasını ziyaret ederek ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE KANALI AÇARKEN BİLİNMESİ GEREKEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Açmış olduğunuz kanal hakkında detaylı bilgiler almak istiyorsanız kontrol paneli üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Aynı zamanda aynı sekme üzerinden yüklemiş olduğunuz videoların istatistiklerine de ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanal açarken belirlemiş olduğunuz profil fotoğrafı ya da sosyal medya linkini değiştirmek isterseniz özelleştirme sekmesine girmeniz gerekmektedir.

YouTube günümüzde popülerliğini korumanın yanı sıra kullanıcıları tarafından para kazanma yollarından bir tanesi haline gelmiştir. Bunun için de ilk olarak geniş bir kitleye ulaşmak gerekmektedir. Geniş kitlelere ulaşarak hızlı şekilde büyümeniz mümkündür. Kanal isminizi belirlerken içeriklerinizi yansıtmasına özen göstermelisiniz. Hakaret, küfür ya da +18 kelimeler kullanıcı isminizin içerinde geçmemelidir. Hedef kitlenizi belirleyerek ilgi çekici bir kanal ismi belirlemekte uygun bir yol olacaktır. Kanal isminden sonra içeriklerinizin ne olduğunu belirlemelisiniz. Oyun, blog, güzellik, makyaj, gezme ya da teknoloji gibi pek çok konu içerisinden belirlemiş olduğunuz konu ile içerik üretebilirsiniz.

Bundan sonra ise kalanlar tamamen sizin elinizde… Hedef kitlenize uyan kaliteli içerikler ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak mümkündür. Daha fazla bilgi ve YouTube kanalı için destek almak için Sosyal Adresim üye olma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Devamını oku...

İNSTAGRAM HESAP GİZLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İNSTAGRAM HESAP GİZLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Günümüzde pek çok kişinin aktif olarak kullandığı sosyal platformların bir tane olan İnstagram, dünyanın pek çok yerinde her yaş grubunda kullanılmaktadır. Hem fotoğraf hem de video paylaşarak kullanılan bu uygulama kişiler için büyük önem taşımaktadır.

Kimileri İnstagram hesaplarını herkesin görebileceği şekilde kullanırken kimileri ise yalnızca kişilerinin görebileceği şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Kimileri hesabını gizli kullanmayı tercih ederken bir kısım kullanıcı ise hesabını gizleme işlemini Google tarafından aratmaktadır. Sizde bu kişilerdenseniz; İnstagram gizli hesap yapabilmek ve diğer tüm İnstagram işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için Sosyal Adresim sayfasını ziyaret ederek sosyal medya uzmanlarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Her telefonda kullanılabilen İnstagram uygulamasını öncelikle ya telefon ya da bilgisayar üzerinden açın. Kullanıcı adı ve şifre kısmını doldurarak hesabınıza giriş yapın. Açılan hesap kısmından profil fotoğrafına tıklayarak profilinize girin. Sağ üst kısımda yer alan üç çizgi simgesine tıklayarak Ayarlar yazısına giriş yapın. Açılan sayfada Gizlilik yazısına tıklayın. Çıkan ekranda Hesap gizliliği başlığının altında yer alan Gizli hesap butonunu aktif hale getirin. Bu sayede paylaşımlarınızı yalnızca sizi takip eden kişiler görebilir.

Profilinizi gizlediğiniz andan itibaren, paylaşımlarınızı yalnızca sizi takip eden kişiler görmektedir. Bunun yanı sıra sizi takip etmek isteyen kişiler içinde hesap sahibinin onayı gerekmektedir. Hesabınızı yeniden açık hale getirmek istediğiniz an da ise aynı yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Devamını oku...

İNSTAGRAM’DA İÇERİK YAYINLAMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN DİLİMİ NEDİR?

İNSTAGRAM’DA İÇERİK YAYINLAMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN DİLİMİ NEDİR?

Günümüz koşullarında ortaya çıkan dijital dönüşümle birlikte çocuk, genç, yaşlı ayırt etmeksizin sosyal medyaya akın edilmektedir. Dijital ortamda yer almayan pek çok iş günümüz koşullarıyla birlikte dijital mecralara taşınmaya başlandı. Bu koşullarla birlikte insanların yaşam alanlarına ayak uyduracak şekilde daha verimli kitlelere ulaşmak için gönderi paylaşmanın en uygun saatlerini sizlerle paylaşmak istedik.

İnstagram’da en iyi etkileşim alınabilecek saatler bulunmaktadır. Belirtilecek bu aralıklar kişinin takipçi kitlesinin özelliğine göre de değişim sağlayabilir. Birbirinden tamamen farklı takipçi kitlesine sahip olan kişiler arasından sizin için en uygun olan zaman diliminde paylaşımlarınızı sizler için yapabiliriz. Bunun için yapmanız gereken ücretsiz üyeliğinizi gerçekleştirmeniz olacaktır.

İNSTAGRAM PAYLAŞIMLARINDA ZAMANLAMA NEDEN ÖNEMLİ BİR FAKTÖRDÜR?

İnstagram paylaşımlarda en iyi etkileşimi elde edebilmek için zamanlama oldukça önemlidir. İnstagram’da yer alan algoritmaya göre haber akışlarında yeni olan kısım önceliklidir. Bunun için de genel takipçi kitlenizin çevrimiçi olduğu anda paylaşım yapmanız oldukça önemlidir.

Peki İnstagram paylaşımlarında doğru zaman nasıl bulunur? Gelin birlikte bakalım.

-          İnstagram paylaşımlarınızı yaparken doğru zamanı bulabilmenizin en iyi yollarından bir tanesi olan uygulamalar verilerinize ulaşarak sizlere uygun zaman aralığını göstermektedir.

-          Uygulama kullanmak için yeni sayılan bir hesaba sahipseniz bunu için ise sizinle aynı işi yapan firmalardan yardım alabilirsiniz. Hangi paylaşımları hangi saat aralıklarında yaptıklarına dikkat ederek sizde kendi hesabınız için uygun olan saati belirleyebilirsiniz.

-          Günün farklı saatlerinde paylaşımlar yaparak en iyi etkileşimi aldığınız saati belirleyebilmenizde mümkündür. Örnek vermek gerekirse, paylaşım için 5 farklı gün için 5 farklı zaman belirleyin ve paylaşımlarınızı yapın. Zamanla İnstagram hesabınız için uygun olan zaman dilimini bulacaksınız.

-          Bunlarla zaman kaybetmek yerine, Sosyal Adresim sayfasına ücretsiz üyelik ile en uygun zaman dilimlerinde paylaşımlarınızı uzmanlara emanet edebilirsiniz. ,

İNSTAGRAM PAYLAŞIMLARI İÇİN UYGUN ZAMAN DİLİMLERİ NELERDİR?

Hafta sonu 20.00’den sonra paylaşım yapmak her zaman etkileşimlerinizi daha güçlü hale getirecektir. Hafta içi ise bu saatler değişkenlik göstermektedir. Cuma günü geç saatlerde yapılan paylaşımlarda etkileşimler fazla olurken hafta içi diğer günler geç saatler de takipçiler için etkileşimler daha kısıtlı olabiliyor. İnstagram paylaşımları için uygun zaman dilimleri söylenilse de en doğru olan kendi takipçi kitlenize uygun olan zaman dilimini keşfetmektir.

Devamını oku...

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI NEDİR?


Sosyal medya özellikle son zamanlarda hayatımızda oldukça öneme sahip olan bir alandır. Her geçen gün de yeni bir dünya ile yeniden karşımıza gelmeye devam etmektedir. Pek çok boyutu ile hayatımızda yer alan sosyal medya platformları reklam ve pazarlama sektöründe de büyük öneme sahiptir. Tüketicilere göre sosyal medya ile iletişim oldukça sık tercih edilmektedir.

Sosyal medya pazarlaması, bir şirket içerisindeki ürün ya da hizmetlerin tanıtımı için sosyal medya platformlarının kullanılması olarak ifade edilebilir. Her sosyal medya platformuna uygun şekilde içerikler oluşturularak tüketici ile buluşturulur. Bunun yaparken aslında şirket, tüketicisine uygun olan kanalı belirler. Öncelikle buna uygun şekilde bütçe planlaması yapılır. Ve bu bütçeye göre uygun olan sosyal medya platformu tercih edilir. Facebook, İnstagram, YouTube ve Twitter sosyal medya pazarlama sürecinde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

“Peki sosyal pazarlamanın amacı nedir?” sorusunun cevabını vermek gerekirse; bir fikir, ürün ya da tanıtımı duyurmak asıl amaçtır. Aslında geleneksel pazarlama teknikleri ile aynı amaç bulunur. Yalnızca tek fark tüketici ile buluşmanın en kolay yollarından bir tanesidir. Potansiyel müşteriler ile bağ kurarak büyüme, genişleme, rekabet ortamına katılmak sosyal medya pazarlamasının amaçlarından bazılarıdır.

Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Sosyal medya pazarlamasından istenilen etkili sonuçların alınabilmesi için, iyi bir plan yapmak oldukça önemlidir. Bunun için ise stratejik olarak verilen aşamalar aşağıdaki gibidir:

-          AMAÇ BELİRLEMEK: Doğru şekilde bir sosyal medya pazarlaması yapabilmek için öncelikle hedef belirlenmelidir. Burada bir influencer için sosyal medya pazarlamasının amacı takipçileri ile etkileşimini arttırmak iken, bir ticaret sitesinin amacı satışlarını arttırmaktır. Burada sosyal medya pazarlamasının tercih edilme amacı belirlenmelidir, belirlenen amaca göre diğer tüm aşamalar netleşecektir.

-          HEDEF KİTLEYİ BİLMEK: Sosyal medya pazarlaması için gereken amaç belirlendikten sonra amaca uygun olan hedef kitleyi belirlemek gerekmektedir. Bu hedef kitle belirlenirken buluşmak istenilen kitlenin hangi platformda aktif olduğunu bilmek önemlidir. İyi bir sosyal medya pazarlaması için hedef kitleyi ve bu hedef kitlenin karakterini belirlemek oldukça önemlidir.

-          TEMEL STRATEJİYİ UNUTMAMAK: Sosyal medya pazarlamasında başarıya ulaşmanın pek çok farklı yolu bulunur. Burada önemli olan ise hangi yoldan başarıya ulaşılacağını bilmektir. Öncelikli olarak amaç ve hedef kitle belirlendikten sonra üçüncü aşama olarak temel strateji sosyal medya pazarlamasının en önemli aşamaları arasında olacaktır.

-          DOĞRU PLATFORM ÜZERİNDEN HEDEF KİTLEYE ULAŞMAK: Sosyal medya pazarlaması için belirlenen hedef kitlenin hangi platform üzerinde aktif olduğunu tespit etmek oldukça önemlidir. Hedef kitlenin en çok yer aldığı sosyal ağ belirlenir ve belirlenen her sosyal ağa özel olarak içerikler üretilir.

-          İÇERİK YARATARAK BUNLARI ANALİZ ETMEK: Sosyal medya pazarlamasının en önemli aşaması olan dikkat çekici içerikler üretmek oldukça önemlidir. Hedef kitleye uygun olan içerikler her zaman merak uyandırmalıdır. Bunun için de düzenli olarak içeriklere zaman ayırılmalıdır. 

Devamını oku...

TİKTOK TAKİPÇİ SAYISI ARTTIRMA YOLLARI NELERDİR?


TikTok Nedir?

Son zamanların en çok eğlenilerek kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok, 2016 yılında kullanıcıları ile buluşmuştur. İlk çıktığı andan bu yana pek çok kullanıcı tarafından severek kullanılan bu uygulama üzerinden kısa videolar paylaşmak mümkündür. Bu videoları paylaşırken de uygulama içerisinde yer alan efektleri sesler ya da görseller ile videoları eğlenceli hale getirmek mümkündür.

Sosyal Medyaların Fenomeni TikTok İçin Takipçi Kazanma Yolları

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok içinde takipçi sayısı kullanıcılar için büyük önem arz etmektedir. Takipçi sayısının artmasıyla birlikte tekliflerle birlikte reklam yaparak para kazanmak mümkündür. Bu durumda ise pek çok TikTok kullanıcısı takipçi sayısını arttırmanın yollarını aramaktadır.

TikTok platformunda daha geniş kitlelere hitap edebilmek ve büyük takipçi kitlesine sahip olabilmek için öncelikle kullanıcı adınızı özenle seçin. Sosyal medya platformlarında kolay hatırlanan kişiler arasında yer alabilmek için kullanıcı adınızı seçerken dikkatli olmak gerekebilir. Özgün, etkili ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı tercih ederek kalıcı takipçiler elde etmek mümkündür.

Kullanıcı adı belirledikten sonra en önemli adımlar arasında yer alan sosyal medya yönetimi için uzman kişilerden yararlanın. Takipçi sayınızın artabilmesi ve büyük kitlelere sahip olabilmek için hesabınızın yönetimi oldukça önemlidir. En çok izlenen, kullanıcılar tarafından sıklıklar beğenilen trend videoları takip ederek izlenme sayınızı arttırabilir ve bununla birlikte TikTok takipçi sayınızı da arttırabilirsiniz.

TikTok için profesyonel içerikler üreterek takipçi kazanmakta mümkündür. Profesyonel içerikleri için öncelikle planlı şekilde video çekmek önemlidir. Bu durunda ise izlenme sayısı yüksek olan videolardan fikir alabilirsiniz. TikTok üzerinde en fazla video çekilen şarkılar belirlenerek bu şarkılar tercih edilebilir. Gündemde olan akımlar ön plana çıkarılabilir.

Hastag kullanımı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok içinde oldukça önemlidir. Erişim ve gösterim sayısını arttıran hastagler doğru kullanımı ile takipçi sayısını arttırmak mümkündür. #TİKTOK #VİDEO gibi hastagler oldukça sık tercih edilen hastagler arasında yer almaktadır. Bunun gibi sık tercih edilen hastag kullanımı ile daha fazla kişiye ulaşarak takipçi sayısını arttırmak mümkündür. 

Devamını oku...

SOSYAL PLATFOMLARIN YENİSİ: CLUBHOUSE

SOSYAL PLATFOMLARIN YENİSİ: CLUBHOUSE

Günümüzde sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bununla birlikte kullanılacak uygulama sayısı da artmıştır. Son dönemlerde kullanıma sunulan Clubhouse da bu sosyal medya platformları arasında yer alır.

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse 2020 yılında sosyal platformlar arasına giren bir uygulamadır. Uygulama yalnızca davetiye ile kullanılabilir. Nisan ayında uygulamaya konulan Clubhouse üyeleri yalnızca sesli sohbet kullanabilirler. Yazılı mesaj, yorum, beğeni gibi etkinlikler uygulama içerisinde yer almıyor.

Uygulama içerisinde, pek çok uygulamada yer aldığı gibi, öncelikle ilgi alanı belirleniyor. Platformda kendinize uygun olan odayı seçtikten sonra konuşarak iletişim kurmak mümkündür. Oda içerisinde yalnızca konuşanları dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra moderatörden izin alarak konuşmanızda mümkündür.

Clubhouse sınırlı kullanıcıya hitap eden bir uygulama olarak yalnızca İOS üzerinden kullanmak mümkündür. Aynı zamanda telefon işletim sisteminiz İOS 13 ve üzeri olmak zorundadır. Play Store üzerinde henüz resmi bir uygulama haline gelmeyen platform popülerliğini de gün geçtikte arttırıyor.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Öncelikle uygulamaya üye olmak için, kişinin davetiyeye ihtiyacı vardır. Peki bu Clubhouse davetiyesi nasıl alınır? Herhangi bir arkadaşınızın size bu davetiyeyi yollaması gerekir. Arkadaşınızın davetiyeyi yollaması için öncelikle Clubhouse uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra ana sayfanın üst kısmında yer alan mektup simgesine tıklayın. Clubhouse davetiyesi göndermek için bu simgeye tıklamak gerekmektedir. Ardından uygulamaya davet edilecek iki arkadaş seçilmelidir.

Burada önemli olan şey ise, davetiye göndermek istediğiniz arkadaşınızın uygulamayı kullanıp kullanmayacağıdır. Çünkü Clubhouse platformunda ilk katıldıkları an yalnızca 2 kişiye davetiye göndermek hakkı bulunmaktadır. Davetiye hakkını arttırmak isteyenler de uygulamayı aktif şekilde kullanmaya özen göstermelidir.

Kısacası Clubhouse platformunda geçirilen zaman ne kadar fazla ise davetiye gönderme hakkı da o kadar artış gösterecektir. 

Devamını oku...

YOUTUBE REKLAMI NASIL VERİLİR?

YOUTUBE REKLAMI NASIL VERİLİR?

Youtube, videoları izleme anlamında kendini ilk sıralara almış bir platform olarak bilinir. Sahip olunan ürün ve hizmetleri daha iyi duyurmak adına da Youtube reklamları oldukça önemlidir. Popüler kültürün Youtube üzerinde de artış göstermesiyle birlikte çevrimiçi reklamcılık büyük kitlelere ulaşmak için tercih edilen bir yol haline geldi.

YOUTUBE REKLAMI NASIL VERİLİR?

Youtube reklamcılığı, video içeriğinizin reklamı yapmanın bir yoludur. Bu sayede kullanıcı erişiminizi en üst düzeye çıkartmak mümkündür.

Youtube reklam vermek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Fakat öncelikle işlemlere devam edebilmek için hesabınızın hem Youtube hem de Google Ads olarak iki ayrı platformda da ayarlanmış olması gerekir.

-          Sağ üst kısımda yer alan OLUŞTUR seçeneğine tıklayarak video reklamınızı Youtube’a yükleyin. Bu işlemi yaparken videonuz için bir başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kimlerin göreceğini de ayarlayabilirsiniz.

-          Hemen ardından Youtube’dan çıkarak Google Ads’e yönlendirileceksiniz. Burada Youtube hesabınıza giriş yapın. “HEMEN BAŞLAYIN” butonuna tıklayın. Karşınıza Youtube reklam sayfası çıkacaktır. Sayfaya Youtube videonuzun URL’sini ekleyin. “Reklamın nerede gösterilmesini istiyorsunuz?” seçeneğine tıklayarak sizin reklamınız için uygun olan seçeneği seçin. Ardından ise reklamınızın görüneceği yerin URL’sini ekleyin. Bulunduğunuz bölge, konuşulan dili seçin ve sonraki adıma geçin.

-          Karşınıza çıkan sayfada hedef kitlenizin özeliklerini detaylı belirtmeniz gerekmektedir. Cinsiyet ya da yaş gibi hedef kitlenizin kişisel özelliklerini seçin ve bir sonraki adıma geçin.

-          Bu adımda bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu bütçe harcandığı takdirde Youtube reklamınızın otomatik olarak kesilecektir.

-          Hemen sağ kısımda ise vermiş olduğunuz reklamın izlenme sayısı ve tekrarlandığı takdirde ödenecek ücret yer almaktadır.

-          Son olarak karşınıza çıkan ekranda reklamınızı kontrol ederek onay vermeniz mümkündür. 

Devamını oku...

İNSTAGRAM’DA NASIL REKLAM VERİLİR?

İNSTAGRAM’DA NASIL REKLAM VERİLİR?

Online pazarlamanın en yollarından bir tanesi olan sosyal platformlar, günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. İnstagram da bu anlamda oldukça sık tercih edilmektedir. Hedef kitleye ulaşarak güzel deneyimlere ev sahipliği yapmak adına oldukça önemlidir. 

İNSTAGRAM REKLAM ÇEŞİTLERİ

- GÖRSEL REKLAMLAR: Tek bir görsel kullanarak reklam verebileceğiniz gibi etkileyici bir görsel kullanarak da reklam yayınlamanız mümkündür. Görsel reklamlar için öncelikle tavsiye edilen reklam boyutunu kullanmak size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca hazırlanan görsel üzerinden fazla yazı ile görüntülünün kalitesini de bozmamalısınız. 

- DÖNGÜ REKLAMLAR: Birden fazla görsel kullanarak kaydırılabilir şekilde tercih edilen reklam türüdür. Dikkat çekici görsellerin yanı sıra videolarda kullanabilirsiniz. Genel olarak aynı anda birden fazla ürünün reklamını yapmak için tercih edilen bir reklam çeşididir. 

- VİDEO REKLAMLAR: Sosyal medya sitelerinde her geçen gün video izlenme oranı artış gösteriyor. Bu nedenle videolar ile reklam vererek görünürlüğünüzü arttırmak mümkündür. Tavsiye edilen boy ve süreyi değerlendirerek video reklamlarınızı daha çekici hale getirebilirsiniz. 

- HİKAYE REKLAMLAR: İnstagram’da izlenme oranı oldukça yüksek olan hikayeler aslında yukarıda belirtilen üç reklam türünü de kapsamaktadır. Her birini de kullanarak İnstagram hikaye reklamı yapmanız mümkündür. 

İNSTAGRAM REKLAMI NASIL VERİLİR?

Hem ürünlerinizi tanıtmak, hem daha fazla kişiye ulaşabilmek hem de istenilen düzeyde satış elde etmek için reklam yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek İnstagram reklam verme işlemini yapmanız mümkündür.

Business Manager hesabında bir oturum açın.

İnstagram sayfanızı BM hesabına entegre edin.

Bir reklam hesabı oluşturun. 

Kampanya için reklam hesabınıza geçiş yapın.

Reklam vermek için hedeflerinizin ne olduğunu belirleyin.

Kampanyada yer alacak bütçenizi belirleyin.

Hedef kitlenizi seçin.

Verilmek istenen reklam türünü seçin.

Reklamınızı onaya gönderin.


Devamını oku...

İNSTAGRAM’DA TAKİPÇİ SATIN ALMAK İYİ BİR FİKİR Mİ?

Sosyal medyanın gün geçtikçe değer kazanmasıyla birlikte kullanılan uygulamalardaki takipçi sayıları da önemli hale gelmiştir. Kullanıcısı oldukça fazla olan, son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alan İnstagram takipçi satın alma yöntemleri arasında genel olarak kaliteli takipçi sunan pek çok firma yer alır. Bunun yanı sıra hem Türkiye hem de yabancı olarak pek çok takipçiye de sahip olmak mümkündür. 

Pek çok işletme ve blog yazarının istediği şeylerden bir tanesi olan geniş takipçi kitlesidir. Oldukça çekici gelen bu fikir zaman gerektiren bir durumdur. İnstagram takipçi satın alma yolları ile kısa yoldan daha geniş kitlelere ulaşmak mümkündür fakat bazı sonuçlarını da göz ardı etmemek gerekir. 

İNSTAGRAMDA TAKİPÇİ SATIN ALMANIN ZARARLARI

Hedef kitlenizi büyütmek, sesinizi daha fazla kişiye duyurabilmek için pek çok kişinin tercih ettiği İnstagram takipçi satın alma yöntemleri araştırıldığında karşınıza yüksek maliyetlerle ile yüzlerce takipçi elde etmek mümkündür. Fakat burada satın alınan takipçiler genel olarak gerçek olmayan pasif hesaplardır. Bunun yanı sıra kolayca tespit edilerek itibarınıza zarar vermenizde mümkün hale gelecektir. 

İNSTAGRAM TAKİP SATIN ALMA YOLLARI

HEDEF KİTLENİZE UYAN HASTAG’LER KULLANIN!

Kolay yoldan, yüksek maliyetler ile sahte takipçiler satın almak yerine yeni ve gerçek hesaplar ile takipçi kazandıran yöntemleri denemek gereklidir. Bunun için kullanılan hastag’ler sizin geniş takipçi kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. 

KALİTELİ İÇERİKLER ÜRETİN!

İnsanların ilgi alanlarına yönelirken aynı zamanda kaliteli içerikler üreterek hedef kitlenizi anlamlı hale getirebilirsiniz. Kaliteli içerikler için ilk olarak hedef kitlenizin kim olduğunu belirlemelisiniz. Ardından hedef kitlenize yönelik içeriklerinizi oluşturun. Bu içerikler için hazırlamış olduğunuz takvimden de yardım alarak çok iyi olduklarına inandığınız anda paylaşım yapın. 

İŞLETME HESABININ İÇİN REKLAMLAR VERİN!

İşletme hesabı kullanıyorsanız reklam platformlarından yararlanmakta mümkündür. Verilen reklamlar ile marka bilinirliği artarak takipçi kazanmak mümkündür. Takipçi satın alma yöntemleri arasında yer alan reklam verme yöntemi, tercih edilecek diğer yöntemlere göre daha maliyetli olabilir. Bunun içinde bütçenize uyan seçimler yapabilirsiniz. 


Devamını oku...

İNSTAGRAM LOGOSUNUN GEÇMİŞİ

Son dönemlerden günümüze dek pek çok uygulama ortaya çıktı. Kimileri yoluna tüm hızıyla devam ederken kimileri bazı anlarda duraklamalar yaşadı. Ama sahne her zaman yola hala devam edenlerin oldu. En popüler fotoğraf uygulamaları arasında yer alan İNSTAGRAM da yükselişe geçenlerden bir tanesi olmuştur. 

Markaların vücut bulmuş hali olan logolar sektör ve işlev fark etmeksizin her alanda yer almaktadır. Aslında logolar uygulamaların özeti olmasının yanı sıra görünen ilk işlevini de dile getirmektedir. Logoda yer alan tasarımların her biri hedef kitleye uygulama ile ilgili direkt olarak bilgi vermektedir. 

İnstagram işleyiş açısından bakıldığında bir fotoğraf uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulamanın kullanılmaya başladığı ilk andan bu güne dek farklı logoları ile gündemde kalmayı başarmıştır. İlk logosu olan kamera simgesinin tercih edilmesi tesadüfün yanı sıra uygulamanın amacının ne olduğunu gösteren bir niteliktedir. 2010 yılında kullanılmaya başlayan uygulamanın ilk logosu 5 yıl boyunca kullanılsa da yeniliklerin gelmesi ve uygulamanın güncellenmesiyle birlikte logonun değiştirilmesi kararı alındı. Bu değişim kararı ile birlikte belirli kitlelere en çarpıcı buldukları İnstagram logosunun ayrıntılarının ne olduğunu sordular. Alınan cevaplar gökkuşağı, lens ve vizör olmuştu. Bu sayede belirlenen bu faktörlerle yeni logo tasarlanmaya başladı. 

Yeni İnstagram logosu gökkuşağı, lens ve vizör ile birleştirildi. Uygulama üzerinde yapılan bazı yenilikler sonucu logosunda da değişiklik yapan İnstagram, kullanıcı ara yüzü ve yazı tipinde de değişiklikler yaptı. Yıllarca kullanılan bu logolar pek çok kullanıcının gözüne hitap etmenin yanı sıra bir marka haline de gelmeyi başarmıştı. Neredeyse en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan İnstagram 2016 yılında ise logosunda tamamen yeniliğe geçti. Yalnızca kameranın ön hatlarının yer aldığı logo ile büyük bir değişikliğe adım attılar. Modernleşen bu logo ile birlikte, zaman zaman renk geçişlerinde değişikliğe gidildi. 

Günümüzde kullanılan İnstagram logosu canlı ve parlak renkleri ile göze oldukça hitap ederken, 5 yıldır kullanılmaya devam ediyor. 


Devamını oku...