YOUTUBE VİDEOLARI REKLAMSIZ NASIL İZLENİR?

YOUTUBE VİDEOLARI REKLAMSIZ NASIL İZLENİR?

YouTube her alanda pek çok konuda videoya ulaşılabilecek bir platform olarak bilinmektedir. Video izlemenin yanı sıra insanlarla etkileşimi de en üst düzeye çıkaran platformlardan bir tanesidir. YouTube reklam verme bakımından oldukça geniş bir hizmete sahiptir. Kimileri reklam izlemeyi sevmediği için “YouTube reklamsız nasıl izlenebilir?” seçeneğini oldukça sık araştırmaktadır. Herhangi bir dizi ya da film izlemek, müzik dinlemek için tercih edilen bu platform için dakikalarca reklam kapatma ile uğraşılmaktadır. 

Öncelikle bunun için tercih edilen ücretli yollardan bir tanesi YouTube hesabınızı Premium hesabına çevirebilirsiniz. YouTube Premium hesabının reklamsız izlemenin yanı sıra arka planda video oynatma, videoları indirerek internet olmadan izleme gibi pek çok özelliği de bulunmaktadır. Fakat “Ücretsiz nasıl yapabilirim?” seçeneğini arıyorsanız aşağıda yer alan durumları değerlendirebilirsiniz. 

Dünyanın en geniş video arşivlerine sahip olan platform için Opera tarayıcını kullanarak YouTube reklamsız kullanma seçeneği değerlendirilebilir. Opera tarayıcısı hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kolaylıkla kullanılabilir. Oldukça hızlı ve güvenilir bir tarayıcı olan Opera YouTube platformunun yanı sıra diğer pek çok can sıkıcı reklamı da engeller. 

“YouTube reklamsız nasıl izlerim?” sorusunun cevapları arasında yer alan YouTube Vanced uygulaması en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Pek çok kullanıcı reklam izlemekten şikayetçidir. Bu sebeple de YouTube Vanced uygulamasının da kullanıcısı oldukça fazladır. Reklamsız izlemenin yanı sıra uygulama arka plan rengi ve şeklini de değiştirerek uygulamayı keyifli hale getirmeniz mümkündür. 

Videoder uygulaması da bir önceki maddede yer alan uygulama gibi YouTube reklamsız izleme seçeneklerinde tercih edilmektedir. Ücretsiz olan bu uygulama sayesinde pek çok videoyu da yüksek çözünürlükte ücretsiz indirmek mümkündür. Aynı zamanda video uygulamalarını MP3 sese çevirme özelliği de bulunmaktadır. Şu an ise yalnızca YouTube değil, İnstagram Facebook gibi pek çok sosyal platform içerisinde yer alan videoları da indirmenize yardımcı olmaktadır. 

Android telefon kullananlar için mobilden reklamsız olarak izlenmesine yardımcı olacak bir uygulama bulunmaktadır. AdClear isimli uygulama ile reklamsız video izleme zevkini yaşamak mümkündür.

İOS kullanıcıları için ise maalesef ki herhangi bir uygulama bulunmuyor. Bunun yerine Adblock Plus gibi reklam engelleyen uygulamaları indirerek YouTube reklamsız izleme seçeneğine ulaşabilirler. 

Tüm bunların yanı sıra mobil internet tarayıcınızın Ayarlar bölümüne girerek pop-up engellemesi yapılabilir. Bunun için aşağıdaki işlemler sırası ile uygulanmalıdır:

? Google Chrome uygulamasını açın

? Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın

? Ayarlara girin. Ardından Site Ayarları bölümüne girin

? Pop-Up Ayarları seçeneğine tıklayın

? Ekranda çıkan Pop-up engelleme seçeneğinin aktif olduğundan emin olun