YOUTUBE KANALI AÇARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Son zamanların en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan YouTube, tüm dünya genelinde yer alan videolara ulaşmak için kullanılmaktadır. Pek tabii bu sayede en popüler mesleklerden bir tanesi de Youtuber olmak olmuştur. YouTube kanalı sizin isteğinize bağlı olarak yönlendirebileceğiniz içerikler olabilir.

YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Bunun için öncelikle Google hesabınızın olması gerekmektedir. Ya da bunun yerine e-postanız ile açılmış Yandex, Microsoft kayıtlarınızda olabilir. Sağ üst kısımda yer alan Google uygulamaları butonuna tıklayın. Ardından YouTube logosuna tıklayarak YouTube hesabına giriş yapılır. Giriş yapıldığında kanal oluştur seçeneği seçilir. Kanal oluştururken kendi adınız ya da özel bir ad seçilir. Hemen ardından profil resmi, profil açıklaması ve sosyal medya hesapları eklenir. Kaydedilerek işlem sonlandırılır. Sizin yerinize tüm hesap işlemlerinizi yönlendirecek alanında uzman kişiler için Sosyal Adresim sayfasını ziyaret ederek ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE KANALI AÇARKEN BİLİNMESİ GEREKEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Açmış olduğunuz kanal hakkında detaylı bilgiler almak istiyorsanız kontrol paneli üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Aynı zamanda aynı sekme üzerinden yüklemiş olduğunuz videoların istatistiklerine de ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanal açarken belirlemiş olduğunuz profil fotoğrafı ya da sosyal medya linkini değiştirmek isterseniz özelleştirme sekmesine girmeniz gerekmektedir.

YouTube günümüzde popülerliğini korumanın yanı sıra kullanıcıları tarafından para kazanma yollarından bir tanesi haline gelmiştir. Bunun için de ilk olarak geniş bir kitleye ulaşmak gerekmektedir. Geniş kitlelere ulaşarak hızlı şekilde büyümeniz mümkündür. Kanal isminizi belirlerken içeriklerinizi yansıtmasına özen göstermelisiniz. Hakaret, küfür ya da +18 kelimeler kullanıcı isminizin içerinde geçmemelidir. Hedef kitlenizi belirleyerek ilgi çekici bir kanal ismi belirlemekte uygun bir yol olacaktır. Kanal isminden sonra içeriklerinizin ne olduğunu belirlemelisiniz. Oyun, blog, güzellik, makyaj, gezme ya da teknoloji gibi pek çok konu içerisinden belirlemiş olduğunuz konu ile içerik üretebilirsiniz.

Bundan sonra ise kalanlar tamamen sizin elinizde… Hedef kitlenize uyan kaliteli içerikler ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak mümkündür. Daha fazla bilgi ve YouTube kanalı için destek almak için Sosyal Adresim üye olma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.