YOUTUBE ABONE SAYISI ARTTIRMA YOLLARI

Dijital pazarlamanın en önemli yollarından bir tanesi olarak bilinen YouTube, hem markalar hem de bireysel girişimciler tarafından pek çok yeni kitleye sahip olmaktadır. Neredeyse dünya çapında en büyük arama motoruna sahip olan platform aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sitesi olarak da bilinmektedir. Dakikada yaklaşık 300 saatlik içerik yüklemesi ile kullanıcıları bekleyen bu platformda tüm soruların cevabı bulunmaktadır. 

E tabii hal böyle olunca, YouTube üzerinde yer alan kanallardaki abone sayıları da oldukça önemli hale gelmiştir. YouTube üzerinden takip, beğeni ve özel içerikler ile gelir elde eden pek çok kişi için büyük önem arz eden takipçi sayıları arttırmak için pek çok yol bulunmaktadır. 

Öncelikle takipçi sayınızın sürekli artık gösterebilmesi için haftada en az bir adet kaliteli içerik yayınlamanız önemlidir. Bu işlem esnasında fazla video yüklemek mühim değildir, bu videoların kalitesi oldukça önemlidir. Bu paylaşılan videolara beğeni ve yorum butonu eklemeyi kesinlikle unutmayın. Video için yapılan yorumlara en kısa sürede geri dönüş sağlayın. Kanalınız içerisinde yer alan size ait bilgiler düzenleyin, açık ve net bilgilerin yanı sıra çok kısa olmamasına da özen gösterin. Kanalınız için tanıtım videosu hazırlayarak diğer sosyal medya platformlarında paylaşım yapın. Kanalınız için hesap aldığınız kitleyi dikkate alarak içerikler oluşturun. Kanalınız için farklı oynatma listeleri oluşturarak takipçilerinizin ilgisini üzerinize çekin. Her videonuzun sonunda bir sonraki videonuzun ne olduğu hakkında ufak bilgiler aktarın. Bütçenizi ayırarak belirli reklamlara yer ayırın ve YouTube reklamı oluşturun. 

Günümüz şartlarında neredeyse ticari amaçla kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan YouTube için daha az zaman ayırarak takipçi sayınızı arttırmak isterseniz, Sosyal Adresim web sitesine girerek ücretsiz üyelik oluşturmanız mümkündür.