İNSTAGRAMIN BİLİNMEYEN ÖZELLİKLERİ

Milyonlar tarafından aktif şekilde kullanılan İnstagram, neredeyse en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Önceleri özellikle fotoğraf geliştirme uygulaması olarak ortaya çıkan İnstagram, daha sonraları kendisini geliştirmiştir. İnstagram uygulaması sayesinde takip edilen kişilerin paylaştığı fotoğraf ya da videoları tarihsel şekilde sıralanmış olarak görülmesini sağlar. 

Oldukça kolay bir kullanımı olan sosyal medya platformu İnstagram, pek çok kişi tarafından bilinmeyen özellikleri bulunmaktadır. 

- İnstagram ilk başlarda özellikle fotoğraf filtreleme için popüler olan bir uygulama iken zamanla pek çok değişikliğe gitmiştir. Hemen ardından telefon kameralarının kalitesinin artmasıyla İnstagram efektleri daha geri plana atılmıştır. Bu noktada ise İnstagram efektlerini gizleme özelliği pek çok kişinin işine yarayabilir. Fotoğraf paylaşmadan önce, filtrelerin en sağında yer alan yönet butonuna tıklayarak istenmeyen filtreler gizlenebilir. Bu sayede kendi filtrelerinizi yönetme imkanına sahip olabilirsiniz. 

- İnstagram’da fotoğraf paylaşan kişiler birbirlerini etiketleyebilir. Etiketlenen kişiler ise profillerinde bu fotoğrafı görebilir. Etiketlendiğiniz fotoğrafların diğer insanlar tarafından görülmesini istemiyorsanız, fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Bunun için ise fotoğraflar butonuna giderek gizleme seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz sizin etiketlendiğiniz fotoğrafları göremeyecektir. 

- İnstagram’da aktif olduğunun gözükmesi kimilerini rahatsız edebilir. Pek tabii bunu da engellemenin bir yolu bulunuyor. Profilinize girerek gizlilik butonuna tıklayınız. Ardından hareketler durumu butonuna tıklayarak hareket durumunu kapatabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz çevrimiçi olup olmadığınızı göremeyecektir. 

- İnstagram’ın son zamanlarda en çok tercih edilen seçenekleri arasında yer alan hikaye paylaşımları da pek çok kişi için oldukça önemli bir yerdedir. Kimi fotoğraflar öyle kusursuz görünür ki bir kullanıcıyı etiketleyerek fotoğrafı bozmak istemez kimse. Bunun için yapmak istediğiniz etiketi bir çıkartma ile kapatabileceğiniz gibi yazıyı olabildiğince küçük hale getirerek fotoğraf ile aynı rengi seçebilirsiniz. 

Tüm bunların yanı sıra İnstagram’ın diğer pek çok özelliğini öğrenmek ve diğer tüm bilgiler için Sosyal Adresin blog sayfasını ziyaret edebileceğiniz gibi ücretsiz üyelik ile sosyal medya yönetimi hakkında bilgi almanız mümkündür.