İNSTAGRAM HESAP GİZLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İNSTAGRAM HESAP GİZLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Günümüzde pek çok kişinin aktif olarak kullandığı sosyal platformların bir tane olan İnstagram, dünyanın pek çok yerinde her yaş grubunda kullanılmaktadır. Hem fotoğraf hem de video paylaşarak kullanılan bu uygulama kişiler için büyük önem taşımaktadır.

Kimileri İnstagram hesaplarını herkesin görebileceği şekilde kullanırken kimileri ise yalnızca kişilerinin görebileceği şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Kimileri hesabını gizli kullanmayı tercih ederken bir kısım kullanıcı ise hesabını gizleme işlemini Google tarafından aratmaktadır. Sizde bu kişilerdenseniz; İnstagram gizli hesap yapabilmek ve diğer tüm İnstagram işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için Sosyal Adresim sayfasını ziyaret ederek sosyal medya uzmanlarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Her telefonda kullanılabilen İnstagram uygulamasını öncelikle ya telefon ya da bilgisayar üzerinden açın. Kullanıcı adı ve şifre kısmını doldurarak hesabınıza giriş yapın. Açılan hesap kısmından profil fotoğrafına tıklayarak profilinize girin. Sağ üst kısımda yer alan üç çizgi simgesine tıklayarak Ayarlar yazısına giriş yapın. Açılan sayfada Gizlilik yazısına tıklayın. Çıkan ekranda Hesap gizliliği başlığının altında yer alan Gizli hesap butonunu aktif hale getirin. Bu sayede paylaşımlarınızı yalnızca sizi takip eden kişiler görebilir.

Profilinizi gizlediğiniz andan itibaren, paylaşımlarınızı yalnızca sizi takip eden kişiler görmektedir. Bunun yanı sıra sizi takip etmek isteyen kişiler içinde hesap sahibinin onayı gerekmektedir. Hesabınızı yeniden açık hale getirmek istediğiniz an da ise aynı yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.