İNSTAGRAM HESAP DONDURMA NASIL YAPILIR?

Sosyal medya platformlarından en çok tercih edilenleri arasında yer alan İnstagram, pek çok yaş grubu tarafından oldukça sık tercih edilir. Fotoğraf uygulaması olarak bilinen bu platformda aynı zamanda pek çok eğlenceli özellikte yer almaktadır. Fakat bazı zamanlar kullanıcılar belirli sebeplerden dolayı hesaplarını dondurarak bir süre ara vermek istiyor. İnstagram dondurma işlemi yerine hesabınızın bir uzman tarafından yönetilmesini istiyorsanız Sosyal Adresin sayfasına ücretsiz üyelik oluşturarak destek alabilmeniz mümkündür. 

Peki İnstagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı oldukça basit.

İnstagram uygulaması üzerinden geçici olarak hesap dondurma işlemi yapabilmeniz mümkün değildir. Bilgisayardan ya da herhangi bir mobil üzerinden İnstagram hesap dondurma işlemi mümkündür. Bir bilgisayardan İnstagram hesabınıza giriş yapın. Ardından sağ üst köşede yer alan profil kısmına giriş yapın ve profilimi düzenle seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda en aşağıya inin ve hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan sayfada hesabınızı neden geçici olarak kapatmak istediğinize dair bir soru ile karşılaşacaksınız. Sorunun hemen yan kısmındaki menüden size uygun olan seçeneği seçerek şifrenizi yeniden girin. Son adım olarak hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın. 

Geçici olarak dondurduğunuz hesabı yeniden açmak istediğinizde ise ekstra bir işleme gerek kalmamaktadır. Yalnızca kullanıcı adı ve şifre ile İnstagram’a giriş yaparak hesabınızı yeniden aktif hale getirebilmeniz mümkündür. Yalnızca burada bilinmesi gereken bir özellik vardır. İnstagram hesabını donduran kullanıcılar belirli bir süre sonra hesabını aktif hale getirmek istediklerinde hatalı kullanıcı uyarısı  ile karşılaşabilir. Bu durumda ise 24 ya da 48 saat sonra hesabınıza giriş yapmayı yeniden deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra geçici olarak kapatılan İnstagram hesabı aktif hale getirildikten sonra yeniden kapatılabilmesi için üzerinden 7 gün geçmek zorundadır.