İNSTAGRAM ESER SATMA


Teknolojinin bu denli gelişmesiyle birlikte modernleşen toplumun etkisi buluşunca artık sosyal medya kullanımı bambaşka bir boyut almıştır. Yüksek kaliteli parçalarınızı çevrimiçi ya da çevrimdışı takipçileriniz ile buluşturmak için sanatçı olmanız önemli bir faktör olabilir. Böylelikle sizler takipçileriniz ile kolaylıkla etkileşim kurarak bir hayran kitlesi oluşturabilirsiniz. 

Pek çok sanatçı İnstagram üzerinden eserlerini satışa çıkartmaktadır. Fakat bunun için öncelikle dikkat edilmesi gereken özellikler bulunur. 

Diğer İnstagram kullanıcı hesaplarına göre farklı olmalısınız. Paylaştığınız gönderiler ve attığınız diğer tüm durumlar genel görüntüye uygun şekilde ilerlemelidir. Marka haline gelen ürünlerinizi tanıtmanın yanı sıra günlük yaşantınızdan da bazı kesitleri paylaşarak hesabınızı daha ilgi çekici hale getirmek mümkündür. 

Genel olarak paylaştığınız tüm görüntülerin kalitesi en üst seviye de olmalıdır. Yüksek kaliteli görüntüler hem ürünlerinizden emin olduğunuzu gösterir hem de kaliteli ürünler olduğunu takipçilerinize ispatlamış olursunuz. Diğer sosyal medya platformlarında fotoğraflarda yüksek kalite pek aranmazken özellikle İnstagram da pek çok takipçi tarafından yüksek kalite aranan bir özellik haline gelmiştir. Bu sebeple paylaşılan görüntülerin kalite olarak göze hitap ettiğinden emin olmalısınız. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri takipçilere duyurmanın en iyi yolu hikayeleri kullanmaktır. Ürünlerinizin fotoğraflarını paylaştıktan sonra hikaye yolu ile ürünleri tanıtarak duyurabilirsiniz. Bu sayede daha ilgi çekici hale gelmek mümkündür. 

Ürünlerinizi fotoğraf olarak paylaşırken ya da tanıtımlarını yaparken en iyi zaman dilimini belirleyin. Bu sayede çevrimiçi ya da çevrimdışı olan takipçileriniz arasından büyük bir kitleye ulaşabilmeniz mümkün hale gelecektir. 

Fotoğraf paylaşımı yaparken gönderilerinizi ve ürünlerinizi ifade edecek şekilde en doğru etiketleri kullanın. Bu sayede daha fazla kitleye ulaşmanın mümkün hale gelecektir. 


Ürünlerinizi kaliteli fotoğraflar, hikeyeler ve IGV aracılığı ile takipçilerinize tanıtırken Türkiye’nin en güncel paneli olan Sosyal Adresim sayfasını ziyaret ederek destek alabilirsiniz. Bu sayede daha az zaman ayırarak kaliteli içerik paylaşımı ile ürünlerini daha fazla kişiye gösterme imkanına sahip olabilirsiniz.