İNSTAGRAM’DA NASIL REKLAM VERİLİR?

İNSTAGRAM’DA NASIL REKLAM VERİLİR?

Online pazarlamanın en yollarından bir tanesi olan sosyal platformlar, günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. İnstagram da bu anlamda oldukça sık tercih edilmektedir. Hedef kitleye ulaşarak güzel deneyimlere ev sahipliği yapmak adına oldukça önemlidir. 

İNSTAGRAM REKLAM ÇEŞİTLERİ

- GÖRSEL REKLAMLAR: Tek bir görsel kullanarak reklam verebileceğiniz gibi etkileyici bir görsel kullanarak da reklam yayınlamanız mümkündür. Görsel reklamlar için öncelikle tavsiye edilen reklam boyutunu kullanmak size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca hazırlanan görsel üzerinden fazla yazı ile görüntülünün kalitesini de bozmamalısınız. 

- DÖNGÜ REKLAMLAR: Birden fazla görsel kullanarak kaydırılabilir şekilde tercih edilen reklam türüdür. Dikkat çekici görsellerin yanı sıra videolarda kullanabilirsiniz. Genel olarak aynı anda birden fazla ürünün reklamını yapmak için tercih edilen bir reklam çeşididir. 

- VİDEO REKLAMLAR: Sosyal medya sitelerinde her geçen gün video izlenme oranı artış gösteriyor. Bu nedenle videolar ile reklam vererek görünürlüğünüzü arttırmak mümkündür. Tavsiye edilen boy ve süreyi değerlendirerek video reklamlarınızı daha çekici hale getirebilirsiniz. 

- HİKAYE REKLAMLAR: İnstagram’da izlenme oranı oldukça yüksek olan hikayeler aslında yukarıda belirtilen üç reklam türünü de kapsamaktadır. Her birini de kullanarak İnstagram hikaye reklamı yapmanız mümkündür. 

İNSTAGRAM REKLAMI NASIL VERİLİR?

Hem ürünlerinizi tanıtmak, hem daha fazla kişiye ulaşabilmek hem de istenilen düzeyde satış elde etmek için reklam yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek İnstagram reklam verme işlemini yapmanız mümkündür.

Business Manager hesabında bir oturum açın.

İnstagram sayfanızı BM hesabına entegre edin.

Bir reklam hesabı oluşturun. 

Kampanya için reklam hesabınıza geçiş yapın.

Reklam vermek için hedeflerinizin ne olduğunu belirleyin.

Kampanyada yer alacak bütçenizi belirleyin.

Hedef kitlenizi seçin.

Verilmek istenen reklam türünü seçin.

Reklamınızı onaya gönderin.