İNSTAGRAM’DA İÇERİK YAYINLAMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN DİLİMİ NEDİR?

İNSTAGRAM’DA İÇERİK YAYINLAMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN DİLİMİ NEDİR?

Günümüz koşullarında ortaya çıkan dijital dönüşümle birlikte çocuk, genç, yaşlı ayırt etmeksizin sosyal medyaya akın edilmektedir. Dijital ortamda yer almayan pek çok iş günümüz koşullarıyla birlikte dijital mecralara taşınmaya başlandı. Bu koşullarla birlikte insanların yaşam alanlarına ayak uyduracak şekilde daha verimli kitlelere ulaşmak için gönderi paylaşmanın en uygun saatlerini sizlerle paylaşmak istedik.

İnstagram’da en iyi etkileşim alınabilecek saatler bulunmaktadır. Belirtilecek bu aralıklar kişinin takipçi kitlesinin özelliğine göre de değişim sağlayabilir. Birbirinden tamamen farklı takipçi kitlesine sahip olan kişiler arasından sizin için en uygun olan zaman diliminde paylaşımlarınızı sizler için yapabiliriz. Bunun için yapmanız gereken ücretsiz üyeliğinizi gerçekleştirmeniz olacaktır.

İNSTAGRAM PAYLAŞIMLARINDA ZAMANLAMA NEDEN ÖNEMLİ BİR FAKTÖRDÜR?

İnstagram paylaşımlarda en iyi etkileşimi elde edebilmek için zamanlama oldukça önemlidir. İnstagram’da yer alan algoritmaya göre haber akışlarında yeni olan kısım önceliklidir. Bunun için de genel takipçi kitlenizin çevrimiçi olduğu anda paylaşım yapmanız oldukça önemlidir.

Peki İnstagram paylaşımlarında doğru zaman nasıl bulunur? Gelin birlikte bakalım.

-          İnstagram paylaşımlarınızı yaparken doğru zamanı bulabilmenizin en iyi yollarından bir tanesi olan uygulamalar verilerinize ulaşarak sizlere uygun zaman aralığını göstermektedir.

-          Uygulama kullanmak için yeni sayılan bir hesaba sahipseniz bunu için ise sizinle aynı işi yapan firmalardan yardım alabilirsiniz. Hangi paylaşımları hangi saat aralıklarında yaptıklarına dikkat ederek sizde kendi hesabınız için uygun olan saati belirleyebilirsiniz.

-          Günün farklı saatlerinde paylaşımlar yaparak en iyi etkileşimi aldığınız saati belirleyebilmenizde mümkündür. Örnek vermek gerekirse, paylaşım için 5 farklı gün için 5 farklı zaman belirleyin ve paylaşımlarınızı yapın. Zamanla İnstagram hesabınız için uygun olan zaman dilimini bulacaksınız.

-          Bunlarla zaman kaybetmek yerine, Sosyal Adresim sayfasına ücretsiz üyelik ile en uygun zaman dilimlerinde paylaşımlarınızı uzmanlara emanet edebilirsiniz. ,

İNSTAGRAM PAYLAŞIMLARI İÇİN UYGUN ZAMAN DİLİMLERİ NELERDİR?

Hafta sonu 20.00’den sonra paylaşım yapmak her zaman etkileşimlerinizi daha güçlü hale getirecektir. Hafta içi ise bu saatler değişkenlik göstermektedir. Cuma günü geç saatlerde yapılan paylaşımlarda etkileşimler fazla olurken hafta içi diğer günler geç saatler de takipçiler için etkileşimler daha kısıtlı olabiliyor. İnstagram paylaşımları için uygun zaman dilimleri söylenilse de en doğru olan kendi takipçi kitlenize uygun olan zaman dilimini keşfetmektir.