İNSTAGRAM AÇILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Sosyal medya pazarlama çalışmaları için sosyal medya kullanımı için bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Günümüzde popülerliğini koruyan ve uzun süre koruyacak olan İnstagram sosyal medya pazarlama çalışmaları için de büyük önem taşımaktadır. Burada önemli olan ise İnstagram hesap açma yöntemlerini doğru belirleyerek yönetim sağlayabilmelisiniz. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en güncel paneli olan varlığını koruyan Sosyal Adresim web sitesini ziyaret ederek destek alabilmenizde mümkündür. 

İnstafram Hesap Açarken Bilinmesi Gerekenler

- İlk olarak hesabınız için dikkat çekici bir hakkında metni oluşturulmalıdır. Hesabınızı ziyaret eden kullanıcıların hakkınızda kısmını okurken sıkılmaması ve cevap aradığı tüm sorulara yanıt bulabilmesi gerekmektedir. Markanızı tanıtan, hizmet ya da ürünlerinizden bahseden bilgileri eklemeniz de oldukça önemli bir durumdur. Bunun yanı sıra firmanız için dikkat çekici özellikleri de metninize ekleyebilirsiniz. 

- Ardından markanızı ve sizi temsil edebilecek bir profil fotoğrafı belirleyin. Bu profil fotoğrafı kesinlikle yüksek çözünürlükte olmalıdır. Profil fotoğrafınızda markanızı temsil eden sizler için tasarlanan logonuz ve isminiz yer alabilir. Bu sayede hesabınızı ziyaret eden kişiler net görüntü ile karşılaşacaktır. 

- İnstagram bilgilerinizi doldururken sizi temsil eden web sayfanızı da mutlaka profilinize eklemelisiniz. Bu sayede takipçilerinizi profilinize yönlendirirken aynı zamanda web sitenize de yönlendirmiş olacaksınız. Normal gönderilerde link verme özelliği İnstagram’da bulunmamaktadır. Profilinize web sitesi koymanın yanı sıra ileri de takipçi sayısı on bin kullanıcının üzerine çıkıldığında dışarıya yönlendirme linki vermeniz mümkündür. 

- İnstagram hesap açma işlemlerinin ardından profilinizi direkt işletme hesabınıza çevirmelisiniz. İnstagram hesabınızı işletme hesabınıza çevirmeniz reklam modelleri ve istatiksel özellikleri kullanmanıza yardımcı olacaktır. 

- İnstagram gönderileriniz için oldukça önemli olan hastag kullanımı sosyal medya pazarlama çalışmalarında da büyük önem arz etmektedir. İçeriklerinize uygun şekilde hastag kullanımı ile yeni kitlelere ulaşmak daha kolay olacaktır. Burada önemli olan ise doğru hastag seçimi yapılmalıdır. Bu sayede hem siz, hem takipçileriniz hem de markanız ile paylaşım yapacak kişiler bu hastag kullanımından yararlanabilir. 

- Sosyal medya pazarlama çalışmalarının en bazit kısımları arasında yer alan hesap açma işlemlerinin ardından, size ve bütçenize uygun şekilde reklamlar ve kampanyalardan da yararlanmak oldukça önemlidir. Aylık ve yıllık olarak reklam bütçesi ayarlayarak destek alabilmeniz mümkündür.