KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN TAKİPÇİ SAYISI NASIL ARTTIRILIR?

Kısa süre önce kurmuş olduğunuz küçük işletmeniz için açmış oldğunuz hesabın takipçi sayısınız yükseltmek, hesabınızı görünür hale getirmek ve size uygun takipçi kitlenize ulaşmak istiyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz. Sosyal Adresim olarak sizlere yardımcı olmak için buradayız.

Öncelikle hedef kitleniz için ön planda olmak istiyorsanız detaylı şekilde planlama yapmanız gerekmektedir. Hangi sosyal medya platformu olduğu fark etmeksizin marka bilinirliğini arttırmak için size uygun olan kitleye ulaşmanız oldukça önemli bir faktördür. 

Başarılı bir küçük işletme olabilmek için ilk olarak, son çıkan instagram özelliklerine hakim olmalısınız. Anında bir İnstagram hesabı açarak yola çıkmak kesinlikle sizi ilerletmeyecektir. Kitlenizin ilgisini çekebilmek için İnstagram algoritmalarında yer alan özellikleri kullanmanız önemli bir durum olacaktır. Hikayeler, reelslar ya da IGTV kullanımı ile hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Burada asıl amaç markanızın var olan imajını güçlendirmek ve uygun olan kitleye daha uygun şekilde hitap edebilmektir. Bununla birlikte takipçi kitlenize hitap edecek ilgi çekici bir profile sahip olun. Bunun için de size ve markanıza uygun olan bir kısa metin hazırlayın. İletişim bilgilerinizin doğruluğunu teyit edin. Hedef kitlenize hatırlatma yapma amacı ile markanızı temsil eden bir logo hazırlayın. Hemen ardından planlamanızı yapın ve uzun süre bu planlamaya sadık şekilde hareket edin. Planlama yaparken “Hangi sıklıkla paylaşım yapmanız gerekir? İçeriklerinizi gönderirken en uygun zaman nedir? Yorumlara ve mesajlara ne tür yanıtlar verilmelidir?” gibi sorulara yanıt bulmalısınız. Bunun için Sosyal Adresim sitesinde yer alan diğer blogları inceleyebilirsiniz. Kaliteli içeriklerle birlikte farkındalığınızı yaratmanız mümkün hale gelecektir. Kaliteli içerikler için hedef kitlenizin hangi grup olduğunu belirleyerek görmek istediği içerikleri ortaya çıkartmaya özen gösterin. Belirli bir bütçe ile reklamlar yapın. Etkileşimlerinizin artması için yarışma ve çekilişler düzenleyin. Paylaşımlarınız için konu etiketi ve açıklama yazmayı unutmamalısınız. Marka bilinirliği ve daha fazla etkileşim için konu etiketi ya da hastagler oldukça önemlidir. Seçmiş olduğunuz etiketleri de birden fazla gönderi de birden fazla etiket ile kullanmanız mümkündür.