FACEBOOK İLE PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

Kişilerin arkadaşları, aileleri ya da sosyal çevresi ile iletişime geçebildiği ve bunun yanı sıra fotoğraf, video, durum paylaşabildiği sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, 2004 yılında kurulmuştur. Kısa sürede tüm dünyada büyük kitlelere sahip olan platform ücretsiz üyelik imkanı ile kullanıcılarını beklemektedir.

Diğer pek çok sosyal medya platformu üzerinden para kazanmak mümkündür. Bununla birlikte Facebook videoları aracılığı ile de pek çok kişi para kazanmaktadır. Öncelikle YouTube’dan sonra video paylaşımı için en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan bu platform pek çok reklam modelini kullanarak içerik üreticileri ile buluşma imkanı sağlamıştır. Bu sayede pek çok kişi bireysel hesabını kullanarak Facebook’tan ödeme alabilir. Bunun için dikkat edilmesi gereken 4 durum bulunmaktadır. 

1. YAYIN İÇİ REKLAMLAR

Yayın içi reklamlar, içerik üreticilerin video başına ortasına ya da sonuna kısa reklamlar ekleyerek para kazanma yollarından biridir. Oldukça sık tercih edilen yayın içi reklamlar aracılığı ile reklam gelirlerinin bir kısmını üretici alır. Yalnızca burada önemli olan şey ise reklamı izleyen kişilerin farklı kitleler tarafından olmanın yanı sıra reklamın tamamını izlemeleri gerekmektedir. 

2. MARKALI İÇERİKLER

Markalı içerikler içerik üreticilerine ait olan bir değer karşılığında iş ortaklığı kurmaları ile ortaya çıkmıştır. 

3. HAYRAN ABONELİKLER

Hayran abonelikler şu an için her bölgede kullanılabilen bir özellik değildir. Bu özellik hayran kitlesinin aylık ya da belirli şekillerde tekrarlanan aralıklı ödemeleri ifade eder. Bunun karşılığında ise hayran kitle rozet ya da kişisel etkileşim gibi bazı avantajlarla ödüllendirilir. 

4. YAYINCI İÇERİKLERİ

Facebook üzerinden para kazanabilmek için belirli ilkelere uyulması gerekir. Bunun için oluşturulan standartlarda 3 farklı gruba ayrılmıştır. 

- Topluluk standartları

- Ortaklar için para kazanma ilkeleri

- İçerikler için para kazanma ilkeleri

Tüm bunlarla zaman kaybetmek yerine sosyal medyanızın gücünü korumak ve gelirinizi arttırmak için, sizde Sosyal Adresim web sitesini ziyaret ederek ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz. Bu sayede sosyal medyanız için en iyisine ulaşabilmeniz kolay hale gelecektir 